Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komando Cup 2008

11. 8. 2008
V pořadí prvním turnajem letošního léta byl pro náš tým pohledecký Komando Cup, který se uskutečnil první prázdninovou sobotu na fotbalovém stadionu v Pohledci. Na dobře připraveném hřišti se utkalo celkem třináct mužstev rozdělených do tří skupin (dvě čtyřčlenné a jedna pětičlenná skupina). Turnaje se FC Rokytno zúčastnilo prakticky v plné síle, chyběli jen pro zranění Pavel Kříž, práce do hry nepustila Zdeňka Slámu a scházel i brankář Michal Slabý. Právě post brankáře byl asi naším největším problémem na turnaji, protože do brány musel Leoš Škorpík, kterému turnaj zrovna dvakrát nevyšel.

Náš tým byl pro začátek nalosován do skupiny s pěti týmy, přičemž do čtvrtfinále postupovaly tři. Našimi soupeři zde byli H-Sport, Olešná, N. Ch (Holubka B) a Odpadlíci. O našem postupu hned po losu nikdo z nás nepochyboval, ale opak byl nakonec bohužel pravdou. Hned první zápas odehrálo FC Rokytno proti jednomu z favoritů turnaje – H-Sportu. Zápas skončil 5:1 pro našeho soupeře, ikdyž průběh nebyl až zas tak jednoznačný jako výsledek. Jediný gól týmu vstřelil Leoš Škorpík. Druhý zápas jsme odehráli proti Olešné a povinnost zde velela vyhrát, což se nám s přehledem povedlo. Vysoké vítězství 8:1 zařídili svými góly Laďa Pejchal, Míra Lukeš, Kamil Tatíček, Jakub Nečas a Michal Příhoda, přičemž první tři jmenovaní skórovali hned dvakrát. Třetí zápas a další povinné vítězství, to měl být zápas s N. Ch. neboli Holubkou B. Jednoznačná výhra se ale nekonala, namísto toho přišlo trápení podpořené chybami brankáře a výsledkem byl konečný stav 2:0 pro našeho soupeře. Pro postup bylo potřeba v posledním zápase skupiny proti Odpadlíkům vyhrát, naneštěstí se však ukázalo, že Odpadlíci jsou nad naše síly a zvítězili 4:1. Jediný gól vstřelil Leoš Škorpík.Tři prohry a jedna výhra pro nás znamenaly nepostup ze skupiny a tedy i nesplnění našich cílů.

Celý turnaj nakonec vyhrál Malibu Team, na druhém místě se umístil náš přemožitel ze skupiny Odpadlíci, třetí skončil tým FC Oranjes a na čtvrtém místě se umístil H-Sport.

Celkově se turnaj vydařil, jediným negativem bylo však bohužel pro nás to nejpodstatnější a to naše hra. Doufejme, že další turnaje dopadnou lépe a že se na nich budeme zase prát o příčky nejvyšší.

crizp