Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rokytno Cup - I. ročník - report

30. 10. 2007

Takže předně se omlouváme všem fanouškům, soupeřům a náhodným návštěvníkům našich stránek za pozdní dodání reportáže z Rokytno cupu 2007, kvůli nedostatku času na straně tvůrců stránek. Reporty z dalších akcí snad zvládneme zajistit mnohem dříve. Děkujeme za pochopení :)


Ale teď už k samotné akci, o které budou následující řádky.

Dne 25.8. 2007 se na Rokytně odehrál historicky první ročník turnaje v malé kopané s názvem Rokytno cup. Pozváno bylo 8 týmů, turnaje se jich zúčastnilo bohužel jen 7, protože osmý účastník, tým rádia Region, doslova na poslední chvíli odřekl. Všechny zápasy turnaje odřídili rozhodčí Patrik Jaroš a Boris ??? z Olešné.

Celé klání vypuklo podle předpokladů v 8:15, přičemž prezentace probíhala už od 7:30. Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, které vypadaly následovně: skupina A – Holubka, Olešná, Hasiči Nové Město na Moravě, Rádio Region); skupina B – Bylo nás pět, Pivní komando, Rokytno, Stánek). Zatímco ve skupině A se čekal dramatický boj o postup mezi třemi týmy (Olešná, Hasiči, Holubka), ve skupině B byly dva favorité jasní (Rokytno, Pivní komando).

Turnaj zahájilo utkání mezi Holubkou a Olešnou. Hráči Holubky se lehce handicapovali svým pozdním příjezdem, kvůli kterému museli nastoupit bez většího rozcvičení, avšak utkání překvapivě s přehledem zvládli a zvítězili jednoznačně 3:0. Druhý zápas obstarali hráči Pivního komanda a Bylo nás pět. Favorizované „komando“ nezaváhalo a zvítězilo nad mladými fotbalisty z Holubky jednoznačně 7:1. Časový rozpis zápasů byl během turnaje několikrát změněn kvůli kontumaci všech zápasů nedostavivších se hráčů rádia Region (všechny zápasy prohra kontumačně 0:3), a tak po druhém zápase následoval hned souboj dalších týmů ze skupiny B, a to domácího Rokytna a značně omlazeného Stánku. Domácí se sice rozjížděli trochu pomaleji, ale nakonec utkání s přehledem zvládli výhrou 3:0 (góly Rokytna dávali Lukeš, Nečas, Kříž).

Poté se postupně odehrávaly zbylé zápasy skupin, ty ve skupině A dopadly následovně: Holubka : Hasiči NMNM – 1:1; Olešná : Hasiči – 0:2. Ve skupině B si po druhých zápasech zajistili účast v semifinále Rokytno a Pivní komando, přičemž prvně jmenování si poradili bez problémů s Bylo nás pět 4:1 (góly Rokytna dávali Nečas 2, Coufal,??? ) a „komando“ zdolalo Stánek 3:0. Po těchto zápasech byli postupující jasní, a „béčko“ se dohrávalo jen o umístění. Nejprve byl k vidění souboj dvou nejmladších týmů turnaje, Stánku (mladí fotbalisté z Fryšavy) a Bylo nás pět (jinak také Holubka „B“). Vyhecovaný:) zápas dopadl nakonec těsně 3:2 ve prospěch Stánku i přes mohutnou diváckou podporu:D holubského béčka. Poslední zápas skupin nabídl divácky velmi atraktivní duel Rokytna a Pivního komanda. V utkání nahoru dolů se dostalo nejdříve do vedení komando, ale domácí hráči zvládli po změně stran zápas otočit a zvítězit 2:1 (góly Rokytna dávali Lukeš, Coufal). Nutno dodat, že hlavně v závěru zápasu nás podržel gólman Michal Slabý, který kryl několik vyložených šancí soupeře.

Ve skupinách bylo dobojováno a mohlo začít semifinále. Skupinu A vyhrála Holubka o skóre před Hasiči z Nového Města, černého Petra si vytáhla Olešná a s turnajem se rozloučila neplánovaně brzo. Skupinu B ovládlo Rokytno s plným počtem bodů, v závěsu za ním Pivní komando, třetí nepostupové místo uhrál Stánek a na čtvrté pozici skončil tým Bylo nás pět.

Semifinálová klání započal prestižní souboj Holubka versus Pivní komando. Týmy, které se proti sobě utkávají celkem často, se neměly moc čím překvapit a očekávaně vyrovnaný zápas nakonec dospěl až k pokutovým kopům. V penaltové loterii nakonec prokázali větší chladnokrevnost hráči Holubky, když je i několikrát skvěle podržel brankář, a zvítězili na penalty 4:2.

Druhé semifinále sehrálo Rokytno proti Hasičům. Utkání dopadlo překvapivě jednoznačně ve prospěch domácích, kteří rozstříleli soupeře po precizním výkonu v obraně a slušném proměňování šancí 4:0 (góly Rokytna dávali Kříž 2, ???).

Po přestávce následoval zápas o třetí místo, kde se utkalo Pivní komando s Hasiči. Komando zápas zvládlo, vyhrálo 3:0 a připsalo si tak třetí místo.

Finále tedy nabídlo souboj mezi Rokytnem a Holubkou. Domácí vkročili do svého „zápasu roku“ s cílem vycházet ze zajištěné obrany a hlavně neinkasovat, což do puntíku splnili. Soupeře do žádné výraznější šance nepustili a sami vstřelili dva góly(Lukeš, Příhoda D.), čímž si definitivně přisoudili titul Vítěz turnaje Rokytno cup 2007.

Pohár pro vítěze a putovní pohár převzal tedy kapitán domácího Rokytna Míra Lukeš, druzí skončili hráči Holubky a poslední trofej za umístění si odvezlo Pivní komando díky svému třetímu místu. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Richard Lukeš z Pivního komanda, jenž vstřelil celkem 5 gólů. Nejlepším brankářem se stal Michal Slabý, opora domácího Rokytna, který za celý turnaj inkasoval jen dvakrát.

Závěrem snad jen pokus krátké zhodnocení. Celý turnaj proběhl za pěkného pozdně letního dne, počasí nám přálo a doufáme že bude takové i v dalších letech. Jediným mínusem turnaje byl malý počet fanoušků, doufáme tedy do příštích let, že se lidé z Rokytna naučí na fotbal chodit a podpoří tak jediný sportovní spolek v naší obci. Organizace se i přes obavy a některé vážné problémy vyvedla na výbornou, s tím souvisí poděkování všem pořadatelům, hlavně těm hlavním, Kamilu Tatíčkovi a Mírovi Lukešovi, kteří se role hlavních organizátorů sami ujali. Dále pak je potřeba poděkovat starostovi Rokytna a čestnému členu fotbalového klubu Milanu Novotnému za vynikající a dlouholetou práci pro klub a hlavně péči o hřiště. Další poděkování patří určitě všem sponzorům (v menu sekce Sponzoři), kteří FC Rokytno a letošní Rokytno cup podpořili ať už finančně či materiálně a také Novému Městu na Moravě za financování rozvoje hřiště v uplynulých letech až doposud. Nakonec je třeba projevit dík všem zbylým organizátorům Rokytno cupu 2007 z řad rokytenských fotbalistů i nefotbalistů a také všem účastníkům, rozhodčím a fanouškům, kteří se této největší Rokytenské sportovní akce posledních let zúčastnili.

crizp